IoT i czujniki w terenie

Internet przedmiotów zakłóca przemysł rolny – w dobry sposób. W rzeczywistości istnieje ogromny potencjał wykorzystania Internetu przedmiotów w sektorze spożywczym. Zgodnie z raportem Cisco , szacuje się, że w związku z pojawieniem się Internetu przedmiotów szacuje się na 14,4 bln USD wartości. Internet przedmiotów upraszcza i usprawnia zbieranie, kontrolowanie i ogólną dystrybucję zasobów rolnych za pomocą czujników na sprzęcie i materiałach.

Czujniki rozmieszczone strategicznie wokół pól wraz z technologiami rozpoznawania obrazów umożliwiają rolnikom oglądanie swoich upraw z dowolnego miejsca na świecie. Te czujniki wysyłają rolnikom aktualne informacje w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można dokonywać zmian odpowiednio do ich zbiorów. Nie mam zielonego kciuka, ale gdybym miał aplikację, która powiedziałaby mi, kiedy rośliny na moim podwórku potrzebują wody lub innego rodzaju pożywienia, myślę, że będę w stanie utrzymać je przy życiu dłużej. Czujniki IoT w terenie robią to samo dla rolników, ale oczywiście na większą skalę, co skutkuje wyższą produkcją żywności przy mniejszej ilości odpadów – dokładnie to, czego potrzebuje ten przemysł.

IoT i czujniki w sprzęcie

Podobnie jak technologia w terenie, czujniki są umieszczane na sprzęcie rolniczym, aby śledzić stan zdrowia maszyny i nie tylko. Używając terminu „precyzyjne rolnictwo”, ciągniki i inny sprzęt rolniczy są produkowane z systemami nawigacyjnymi i różnymi czujnikami. Niektóre z tych czujników są zbudowane z możliwością kompensacji nierównego terenu za pomocą GPS. Niektóre są zbudowane do mapowania plonów i dokumentacji zbiorów, bezpośrednio z kabiny narzędzia. Podczas gdy inne monitorują, kiedy ciągniki muszą być serwisowane. Wszystkie te czujniki zmniejszają ilość przestojów maszyn.

 

Monitorowanie dronów i upraw

Kiedy pracujesz w swoim ogrodzie, zazwyczaj możesz zobaczyć wszystkie swoje rośliny na raz, ale rolnicy pracują na polach, które rozciągają się na setki akrów, co oznacza, że jedynym sposobem, w jaki mogli uzyskać widok z lotu ptaka, jest samolot. Wyobraź sobie zwrot z inwestycji, jeśli rolnicy mogliby wizualizować swoje uprawy za pomocą źródła antenowego – bez konieczności czarterowania samolotu. Drony są używane do monitorowania upraw w Stanach Zjednoczonych jako środek do zwalczania suszy i innych szkodliwych czynników środowiskowych. Drony wytwarzające obrazowanie 3D mogą być wykorzystywane do przewidywania jakości gleby poprzez analizę i planowanie wzorców sadzenia nasion.

Drony są również używane do rozpylania chemikaliów na uprawach, uważając, aby nie przeniknąć do wód gruntowych. Ostatnie badania wykazały, że drony mogą zwiększyć prędkość rozpylania pięciokrotnie w porównaniu z innymi typami maszyn.

Rolnictwo i robotyka

Inne firmy zajmujące się robotami startowymi eksperymentują z laserowymi i kamerowymi wskazówkami do identyfikacji i usuwania chwastów bez interwencji człowieka. Roboty te mogą używać wskazówek do samodzielnego poruszania się między rzędami upraw, zmniejszając siłę

roboczą za nimi. Inne firmy tworzą roboty przesadzające rośliny, które dodają nowy poziom wydajności do tradycyjnych metod, a wreszcie automatyzacja jest testowana pod kątem zbierania owoców i zbierania orzechów , co w przeszłości zawsze wydawało się zbyt delikatne dla robotyki.

Czujniki RFID i śledzenie

Po zebraniu plonów czujniki RFID można wykorzystać do śledzenia żywności z pola do sklepu. Użytkownik końcowy lub konsument będzie mógł śledzić szczegółowe informacje o żywności, którą spożywa z gospodarstwa, do miejsca, w którym został zakupiony. Ta technologia może zwiększyć wiarygodność producentów i ich odpowiedzialność za dostarczanie świeżych produktów i towarów.

Nie twierdzę, że mogłoby to ograniczyć epidemie E. Coli lub innych szkodliwych bakterii, ale jeśli wybuchnie epidemia, łatwo będzie śledzić produkt z powrotem do gospodarstwa lub fabryki, w której został przetworzony. Pomyśl o przypomnieniu o sałacie, które miało miejsce kilka tygodni temu. Bakterie dotknęły pacjentów w 16 stanach, ale CDC nie mógł prześledzić pochodzenia, więc wydali ostrzeżenie dla całego kraju. Nie wiem o tobie, ale jestem teraz trochę płochliwy, jedząc romaine. Gdyby wszystkie uprawy miały czujniki RFID, można by zminimalizować epidemie i panikę.

Te systemy śledzenia mogą zmniejszyć obawy dotyczące alergenów i wymagań zdrowotnych dla konsumentów. Jeśli chodzi o rolnika, pomysł, że ich towary są śledzone, przyniesie poczucie ulgi. W końcu mogą zagwarantować, że ich produkty są bezpieczne dla stołu konsumenta.

Uczenie maszynowe i analityka

Być może jednym z najbardziej innowacyjnych elementów cyfrowej transformacji jest umiejętność korzystania z uczenia maszynowego i zaawansowanej analityki w celu wydobycia danych dotyczących trendów. Może to rozpocząć się przed sadzeniem nasion u hodowców roślin. Uczenie maszynowe może przewidzieć, które cechy i geny będą najlepsze dla produkcji roślinnej, dając rolnikom na całym świecie najlepszą rasę dla ich lokalizacji i klimatu.

Algorytmy uczenia maszynowego mogą być również wykorzystywane w aspekcie produkcyjnym rolnictwa, gdzie konsumenci kupują swoje produkty. Algorytmy te mogą pokazać, które produkty są kupowane najbardziej i które produkty spadają na rynek. Stąd tworzenie sprawnych i skutecznych prognoz dla przyszłego rolnictwa.

Wierzę, że przyszłość rolnictwa zależy od jego cyfrowej transformacji. Rolnicy skorzystają z każdego z tych trendów transformacji cyfrowej w rolnictwie, dając im wolność od obaw o środowisko, lepsze plony upraw i zdolność do zarządzania swoimi uprawami w nowych i skutecznych metodach. Ponieważ nasza populacja stale rośnie, wraz z nią muszą rosnąć nasze metody rolnicze. Nadszedł czas, aby skorzystać z technologii, którą mamy do dyspozycji, aby umieścić jedzenie na naszym stole i zapewnić spokój naszym rolnikom.

Sześć najlepszych trendów transformacji cyfrowej w rolnictwie