Aktualizacja, Oprogramowanie, App, Program AntywirusowyCognitive Technologies wprowadził „Agrodroid C2-A2” – system do zarządzania maszynami rolniczymi. Zamienia wszystkie narzędzia rolnicze z ręcznego na samodzielne.

„Dzięki instalacji„ Agrodroid C2-A2 ”ciągnik lub kombajn staje się autonomiczny. Rozwiązanie zamienia każde rolnictwo rolnicze w„ inteligentne ”, a dostarczenie go z kołyską umożliwia przeniesienie mózgu z jednej jednostki sprzętu rolniczego do drugiej, bez konieczności zamawiania za każdym razem nowego systemu” – powiedziała prezes firmy Olga Uskova.

Z najważniejszych funkcji można zauważyć, że system działa całkowicie bezpiecznie i jest w stanie pracować nawet w absolutnej ciemności. Testy przemysłowe na pełną skalę odbędą się tego lata w Rosji i Brazylii. Koszt urządzenia na starcie wyniesie około 3 tysięcy dolarów. Brazylijski partner – producent sprzętu Sagros. Planuje się, że system trafi do sprzedaży w tym roku.

Ciągnika, Rolnictwo, Siano, Ciągniki, PojazduAgrodroid C2-A2 został opracowany w oparciu o technologię Cognitive Agro Pilot dla samodzielnego kombajnu wprowadzonego w zeszłym roku przez Cognitive Technologies. Jedną z kluczowych innowacji, które stanowiły podstawę C2-A2, jest splotowa sieć neuronowa głębokiego uczenia się zmodyfikowana do zadań agrotechnicznych.

„Po raz pierwszy produkt oparty na sieciach neuronowych głębokiego uczenia się na komputerach NVidia wchodzi do produkcji na międzynarodowym rynku rolnym” – powiedział Alexey Panchenko, kierownik projektu ds. Technologii poznawczych.

Ważną cechą produktu jest również zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pracy w terenie.

„W porównaniu z istniejącymi autonomicznymi systemami sterowania dla rolnictwa, pracującymi z wykorzystaniem GPS, neuronalne C2-A2 otwiera nową klasę systemów, które mogą, oprócz podstawowych zadań, w każdych warunkach pogodowych, przy dowolnym oświetleniu, chronić swój sprzęt dzięki sztucznej inteligencji i ludzie z możliwych najazdów i starć – powiedział Aleksiej Panchenko.

Zaletą rozwiązania jest brak drogich urządzeń w zestawie czujników. W przeciwieństwie do zagranicznych odpowiedników, którzy wykorzystują skanery laserowe, aby przemieszczać się wzdłuż krawędzi pola i kamer stereofonicznych do pracy na rolkach (fazowanych i składanych w rzędzie z kulturą rolniczą), Cognitive Technologies było w stanie stworzyć komputerowy system wizyjny, który pozwala osiągnąć podobne wyniki za pomocą jednej kamery wideo. , jak zachodnie firmy z trzema –

czterema czujnikami. Zmniejsza to koszt rozwiązania o trzy do czterech razy w porównaniu z zagranicznymi konkurentami.

Pole, Roślin, Piasku, Ślady, Pług, Maciory, ZiemiaCharakterystyka techniczna droida obejmuje: autonomiczny ruch wzdłuż krawędzi zaoranej / nie zaoranej; ruch autonomiczny jest fazowany / nie fazowany; autonomiczny ruch w rzędach (forma sadzenia poszczególnych roślin: kukurydza, słonecznik, soja itp.); autonomiczny ruch rolek (przekrzywiony i złożony w rzędzie upraw rolniczych); autonomiczne zakręty w kształcie litery U na końcu pola; autonomiczny rozładunek plonów w bunkrze lub wywrotce; możliwość pracy w nocy.

Szacuje się, że wielkość rynku agrodroidów wynosi 94 miliardy dolarów i spodziewa się, że w ciągu najbliższych 3-5 lat zajmie co najmniej 15%. Globalna flota tylko niektórych ciągników gotowych do droidalizacji kognitywnej wynosi obecnie około 27 milionów jednostek..

Rosyjski deweloper Cognitive Technologies wprowadził „Agrodroid C2-A2”