Rolnictwo precyzyjne

Rolnictwo precyzyjneRolnictwo precyzyjne jest ciekawą kwestią. Rosnąca populacja ludzi powoduje zwiększony popyt na produkty rolnicze. Ze względu na ograniczone zasoby Ziemii i zmiany klimatu kurczą się możliwości zaspokojenia tych potrzeb ludzkich. Według ekspertów “agri-technologiczna rewolucja” jest potrzebna, a rolnictwo precyzyjne wychodzi naprzeciw tym potrzebom.

Rolnictwo precyzyjne jest oparte na zoptymalizowanym zarządzaniu polem w zależności od potrzeb upraw. Wykorzystuje ono nowoczesne technologie oparte na bazie danych, takie jak GPS, czujniki czy Internet, aby zarządzać uprawami i zredukować użytek nawozów, pestycydów i wody.

Rolnicy precyzyjni jak najlepiej wykorzystują środki chemiczne (pestycydy, nawozy), przyczyniając się do ochrony ziemi i wód gruntowych i jednocześnie zwiększając wydajność produkcji. Zwiększa się jakość produktów, a zmniejsza się zużycie energii.

Dzięki zastosowaniu czujników rolnicy są w stanie zidentyfikować obszary potrzebujące konkretnych działań i skupić na nich aplikację środków chemicznych. Jest to przeciwieństwo do tradycyjnego modelu postępowania, czyli rozpylania nawozów i nawodnienia na szerokości całego pola, ignorując  zmienne.

Dowiedz się więcej z naszych aktualności!