Miniaturowa elektronika

Miniaturowa elektronika to ciekawy temat. Przemysł wita nowy typ technologii bezprzewodowej. RFID – Radio Frequency Identification czyli Identyfikacja Częstotliwości Radiowej – staje się obecnie istotnym środkiem dla zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa bydła. Jak sugeruje nazwa, etykiety RFID umieszczone na zwierzętach wysyłają sygnały z malutkich urządzeń do stacji kontrolnych.

Technologia miniaturowej elektroniki może także polepszyć produkcję upraw. Nowoczesne maszyny rolne często zawierają małe czujniki, które dostarczają szczegółowe dane dotyczące wielu czynników wpływających na zdrowie upraw. Dzięki tej technologii nawadnianie staje się bardziej wydajne i mniej kosztowne.

Zastosowanie azotu poprawia jakość ziemi. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które umieszczają czujniki optyczne mierzące ile światła odbija się od upraw, co umożliwia ustalenie poziomu azotu. Czujniki wysyłają sygnał do innych sprzętów odnośnie tego, ile azotu zastosować.

Czujniki na satelitach dostarczają co kilka dni zdjęcia powierzchni upraw z lotu ptaka, aby umożliwić wykrycie różnic w ich zdrowiu. Sugerują również ilość substancji odżywczych, które powinny zostać podane uprawom.

Dowiedz się więcej z naszych aktualności!