Rolnictwo precyzyjne jest metodologią opartą na danych do zarządzania i optymalizacji produkcji roślin. W ostatnich latach producenci rolni stosowali technologie rolnictwa precyzyjnego z kilku powodów. Niedawne badania, które zostało przeprowadzone na University of Nebraska-Lincoln, który koncentruje się na technologii precyzyjnego rolnictwa przyjęcia, odzwierciedla ten trend.
W tym badaniu przeprowadzono ankietę dla producentów rolnych na różnych imprezach w Nebraska Extension w ciągu roku 2015. Dlatego też uczestnikami badania są prawdopodobnie rolnicy z Nebraski. Ogółem otrzymano 126 odpowiedzi od rolników, których gospodarstwa rolne były średnio o 1 247 akrów upraw rzędowych, a ich całkowita działalność wynosiła 1507 akrów. Przeprowadzone badania przedstawia różne rodzaje technologii rolnictwa precyzyjnego i tempo ich stosowania.
Na podstawie otrzymanych danych możemy stwierdzić że:
Najwyższym przyjęciem było pobieranie próbek gleby (98%) i komputer z Internetem (94%). Tak, potrzebujesz komputera z Internetem do korzystania z najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie.
Monitory i mapy wydajności oraz systemy nawigacji GPS miały ponad 80% współczynników przyjęcia.
Technologia zmiennej stawki była również bardzo powszechna przy 68% współczynniku przyjęcia.
Zdjęcia satelitarne i lotnicze są w drodze do szerokiego zastosowania przez rolników.
Ogólnie rzecz biorąc, przyjęcie technologii rolnictwa precyzyjnego jest dość wysokie. Niektóre z tych technologii, takich jak Internet lub tablety, niekoniecznie są wykorzystywane wyłącznie w rolnictwie precyzyjnym, ale są to podstawowe technologie, które pozwalają na dalsze przyjęcie.
Teraz, gdy widzimy, że ta technologia jest bardzo dobrze przyjęta i nadal będzie stosowana przez rolników, możemy zbadać niektóre korzyści płynące z technologii rolnictwa precyzyjnego. Główną wartością, jaką przynosi technologia precyzyjnego rolnictwa, są:
· Efektywność wykorzystania zasobów, takich jak chemikalia, nawozy, woda, paliwo itp.
· Poprawa ilości i jakości produktów
· Wyższa wydajność w tej samej ilości ziemi
· Ograniczenie śladu środowiskowego
· Ograniczanie ryzyka
Korzyści te dodają ogromnej wartości procesowi produkcyjnemu ze względu na zwiększoną wydajność, która jest bezpośrednim wynikiem integracji tej technologii. Wartość dodaną można określić, analizując szacowany wzrost plonów.